Casa-Muzeu ‘’RADIO NOSTALGIA-BRUSTURI’’ a fost înființată la data de 25 decembrie 2010 ca urmare a interesului pentru colecționarea, studiul, păstrarea și conservarea patrimoniului radiotehnic național, a mișcării radio-amatoricești din România în vederea punerii în valoare către publicul vizitator a colecțiilor existente.

Sari la conținut